Hledači pokladů

Co získáte: schopnost luštit mapy a následně vykopat poklad ze země

Co potřebujete: mapy, lupy, krumpáče

Jak dlouho to bude trvat: pokud chcete ty nej, tak dlouho :-)

Postup:

 • Pro začátek bych měla napsat něco o schopnosti luštění map, neboli skillu. Každý hráč se může naučit luštit mapy, nejnižší skill je samozřejmě 0, nejvyšší 100.
 • U Mořského vlka vpravo dole v Alberte si můžete zjistit váš aktuální stav skillu - pokud nejste v Control panelu.
 • Zvyšovat svůj skill můžete několika způsoby:
  1. Pokud jste ještě mladý luštitel, téměř netklý touto dovedností (do 10% schopnosti), mate možnost přiučit se něcemu od Novice luštitele, který se ukrývá 2x nahoru z Geffenu u dalekohledu (mjolnir_1).
  2. Můžete využít služeb expících neboli tréningových map. Tyto mapy se dají získat poněkud snadno z monster Pitman (10%), Zombie (5%) a Orc Zombie (5%). Jejich použití je velice snadné, prostě je rozkliknete v inventáři a jakoby sníte. Na menším lvlu skillu luštění je větší šance, že se z takovéto mapy naučíte 0,1 schopnosti, na vysokém lvlu už se naučíte prd, i když sníte 20 za sebou (i když náhodička může nastat). Takto si postupně můžete zvednout svůj skill luštění map.
  3. Posledním způsobem, jak se skill dá zvyšovat, je luštěním opravdových map s pokladem, ale to má své zádrhely jako nutnost lupy a velmi malá šance získání 0,1 skillu, pokud luštíte menší lvl mapy, než je momentálně vaše schopnost - např. máte skill na luštění map lvl 3, ale luštíte lvl 1 nebo 2 → malá šance, že se vám skill zvedne.
 • Map s pokladem je 6 druhů, lépe řečeno 6 levelů. Vy, jako zdatný luštitel, si můžete troufnout na luštění jen takové mapy, na kterou máte skill. Na lvl 1 mapu nepotřebujete mít žádný skill, na lvl 2 skill 20, atd.
 • Když máte dostatečný skill na vyluštění té mapy, která vám zrovna padla (level se dozvíte v databázi či pomocí výpisu předmětů v CP), musíte si obstarat lupu od podezřelého chlápka v Albertě. Na každý lvl mapy je jiná lupa a jiné požadavky na její vytvoření.
 • Pokud úspěšně rozluštíte mapu, zbývá vám už jen jediné… Skočte si pro krumpáč na mapu nad Einbroch do levého dolního rohu (kupte si jich raději víc, mají v oblibě se lámat, ale jsou těžké). Pokud zrovna nejdete na mapu lvl 1, rozhodně si obstarejte nějaké přátele s sebou a vydejte se na místo, které má v popisku vyluštěná mapa.

Pozn. Nemusíte mít vůbec žádný skill luštění k tomu, abyste mohli kopat poklady - stačí, když budete mít od někoho mapu vyluštěnou a můžete se do toho pustit.

 • Shrnutí:
Mapa lvl Název Drop Lupa Výroba Potřebný skill
1 Stará Megalodon (1%)
Dokebi (1%)
Goblin (1%)
Savage Babe (1%)
Země 1x Magnifier
3x Great Nature
Žádný
2 Starší Skeleton Prisoner (1%)
Obsidian (1%)
Gremlin (1%)
Beholder(1%)
Ohně 1x Magnifier
3x Flame Heart
20
3 Archaická Wraith (1%)
Assaulter (1%)
Nightmare Terror (1%)
Loli Ruri (1%)
Vody 1x Magnifier
3x Mystic Frozen
40
4 Starobylá Dracula (1%)
Gemini-S58 (1%)
Acidus (1%)
Vzduchu 1x Magnifier
3x Rough Wind
60
5 Antická Turtle General (6%)

Samurai Specter (2%)
Magická 1x Magnifier
3x Great Nature
3x Flame Heart
3x Mystic Frozen
3x Rough Wind
80
6 Pradávná Knight of Abyss (0.04%)
Solace (0.04%)
Joker (0.02%)
Owl Baron (0.02%)
Apocalypse (0.02%)
Tengu (0.02%)
Evil Cloud Hermit (0.02%)
Skeggiold (0.02%)
Seeker (0.02%)
Kouzelná 3x Magicka lupa 100


 • Na miste, přesvědčeni, že máte mapu i krumpáč, naleznete Podivne misto, na které stačí kliknout. Napíše se vám, Vypada to, ze jsi na neco narazil… A jestli chcete kopat dal. Tak směle do toho. Vybafne na vás tlupa Strazcu pokladu, které musíte do jednoho zneškodnit nebo se nedostanete k pokladu. Pozor na schovávací se či portovací potvůrky - hlavně na velkých mapách dělají paseku.
 • Pokud máte vše vyčištěno, klikněte opět na Podivne misto a obdržíte truhlici s pokladem - kvalita truhlice závisí na lvlu kopané mapy. Pokud se nic nestalo, někde vám tam ještě zůstala příšerka, tak hledejte.
 • Truhlice se pak jednoduše rozklikává přímo v inventáři, třeba jako Old Blue Box, jen odměn je poněkud víc. Poklady z truhlic mohou být i dosti cenné, hlavně když kopete vyšší lvly. Ale především je to zábava, takže hurá do toho, budoucí hledači pokladů ;-).


 • Typy map - popisy u neznámé mapy
lvl mapypopis
1 - stará Kus potrhaneho papiru s naznakem nejake mapy. Neni vubec jasne kam mapa smeruje.
2 - starší Kus zazloutleho papiru jehoz stari odpovida i mnoztsvi zachovych informaci. Nekdo by rekl ze jde mozna i mapu.
3 - archaická Velmi stary kus pergamenu, vypadajic jako kus nejake mapy. Zobrazene znacky ti nedavaji vubec smysl.
4 - starobylá Velmi dobre zachovany kus mapy. Ale misto vyobrazene na mape vubec nepoznavas.
5 - antická Velmi stary kus pergamenu vyobrazujici nejakou cast mapy. Bohuzel nic z toho ti nedava smysl.
6 - pradávná Zmackany a potrhany kus stareho papiru, ktery ti nedava zadny smysl. Tusis ale, ze by to mohla byt mapa k velkemu pokladu.
R-e-n 18/11/2006 10:24

 

Vytvořil Typhoon | Provozováno na dokuwiki | Optimalizováno pro Firefox, Opera, Chrome. |  podpora. | Některé z obrázků mohou spadat pod ochrannou známku Gravity Corp. & Lee Myoungjin.  | Vygenerováno během: 0.071 s |   | Copyright 2011-2024