[[faq_wiki]]

Často Kladené Otázky - Wiki

Q: K čemu mají sloužit tyto stránky?
A: Pokud vše dobře vyjde, tak by časem tato wiki měla obsahovat veškeré informace spojené s MMORPG hrou Ragnarok Online a být tak užitečná pro nové i stávající hráče.

Q: Kdo všechno může přidávat nové informace nebo aktualizovávat / doplňovat současné?
A: Odpověd je jednoduchá - kdokoliv! Stačí se jen zaregistrovat a můžete se do toho okamžite pustit.

Q: Když wiki může editovat každý, nehrozí že se najdou lidé kteří ji budou ničit?
A: Veškeré úpravy se logují a vrátit poškozenou stránku k poslední nepoškozené verzi je otázka několika vteřin. Pokud se najde hráč který bude wiki ničit, dostane ip ban na fórum i do wiki a ban ve hře.

Q: Co všechno můžu editovat?
A: Cokoliv! Klidně přepisujte i stránky psané GM když si budete myslet že byste to byli schopní napsat lépe. Nebojte se editovat!

Q: Jak vytvořím novou stránku?
A: Jednoduše. Editujte některou ze stávajících stránek, označte slovo nebo slovní spojení které chcete vysvětlit a klikněte na tlačítko „Interní Odkaz“. Uložte stránku a nyní klikněte na vaše slovo. Objeví se vám že stránka ještě neexistuje a jestli ji chcete vytvořit. Klikněte dole na tlačítko „Vytvořit Stránku“ a můžete vysvětlovat. Pokud je slovo označené červeně, potřebuje definici, jiná barva znamená že už nějakou definici má.

Q: Jsou nějaká pravidla pro editaci kterých bych se měl držet?
A: V podstatě ne, jen na začátku každé stránky použijte nadpis H1 ve kterém napište stručně význam stránky. Před tvorbou nové stránky zjistěte, jestli pro ni neexistuje společná šablona, podle které se pak řídí úprava. Také raději 2x přemýšlejte nad tím aby šlo vaše téma v budoucnu snadno rozšiřovat. Pište hezky česky nebo slovensky s diakritikou nebo bez ní. Když si nebudete jistí tak se raději zeptejte (přes icq / irc / ve hře / na fóru / …).

Q: Jak přidám/upravím položky v menu?
A: Nově nelze z bezpečnostních důvodů měnit. S konkrétním návrhem se obraťte na správce wiki nebo na administrátory serveru (betr, k3dt, koca, r-e-n).

Q: Bojím se že něco pokazím, můžu si úpravy jen někde vyzkoušet?
A: Ano, na pískovišti si můžete bez obav vyzkoušet cokoliv.

 

Vytvořil Typhoon | Provozováno na dokuwiki | Optimalizováno pro Firefox, Opera, Chrome. |  podpora. | Některé z obrázků mohou spadat pod ochrannou známku Gravity Corp. & Lee Myoungjin.  | Vygenerováno během: 0.069 s |   | Copyright 2011-2024